Sukeldumiskursused


Et saaksid iseseisvalt koos kaaslasega sukeldumas käia, tuleks enne natuke tudeerida. Sukeldumiskursused aitavad sul samm-sammult omandada kõik vajalikud teadmised ja sukeldumisoskused.

Pärast algtaseme, PADI Open Water Diveri kursuse (OWD) läbimist saad eluaegse sukeldumistunnistuse, mis kehtib kogu maailmas. Kui huvi sukeldumise vastu on suurem - ja miks ei peaks olema? -, siis tule kindlasti ka Advanced Open Water Diveri koolitusele ja võta osa erisukeldumise programmidest. Nende käigus õpitakse sukelduma näiteks öösel, külastama laevavrakke, vee all navigeerima, vee põhjast asju otsima ja neid pinnale tooma ning sukelduma kuni 30 või isegi 40 meetri sügavusele!

Kui oled veealuse eluga juba tuttav ja tead, mida uut võib seal näha ja kohata, siis Rescue Diveri kursus suunab su pilgu taas tagasi sulle endale ja teistele inimestele vee all. Õpid nägema ja ära tundma võimalikke ohumärke ning saad õppida neile õigesti ja kiiresti reageerima. Kuigi Rescue Diver kõlab väga uhkelt ja aukartustäratavalt nagu mingi sõjaväe Navi Seal, siis ennekõike on Rescue Diver siiski üks ohutu ja ettevaatlik sukelduja, kellega on hea kindel igasugu huvitavaid veealuseid asju ette võtta.

Divemaster on sukelduja, kelle meeldib hoolitseda teiste sukeldujate ja nende heaolu eest. Sukeldumisürituste korraldamine, varustuse majandamine, vajalik paberitöö, balloonide täitmine ja veel terve hulk tegemisi, mis toimuvad sukeldumismaailma telgitagustes ja on tavalisele sukeldujale nähtamatud aga hädavajalikud, toimivad vaid tänu divemasterite ennastsalgavale tööle. See on sukeldumise esimene profitase - jah, sa võid pärast Divemasteri kursuse läbimist endale selle tööga leiba... või vähemalt moosipirukaid teenida! Aga ettevaatust, see amet ei pruugi sobida kõigile ja ka nõuded divemasterile on klass karmimad. Lisaks heale sukeldumisvarustuse, -teooria, -füsioloogia, füüsika ja sukeldumisreeglite tundmisele peab olema väga hea ujuja, leidlik ja heas füüsilises vormis, taluma stressi nii vee all kui ka vee peal! Kõige selle juures ei tohi naeratus divemasteri näolt puududa isegi hambapesu ajal ja halbu päevi tema jaoks ei eksisteeri.