Sukeldumiskursused » OWD


PADI Open Water Diver ehk avaveesukelduja kursus annab kõik esmavajalikud teadmised ning oskused, et saaksid iseseisvalt koos kaaslasega sukeldumas käia.

OWD kursus koosneb 5 teooria-, 5 basseini- ja 4 avaveemoodulist. Enamasti tehakse kaks moodulit järjest ühel kokkusaamisel. Seega vähemalt 2 korda käiakse basseinis ja avavees ning saadakse kokku kuival maal. Võimalik on läbida kursus ühe nädalavahetusega või jaotada sujuvalt 1-2 nädalale - tegelik ajagraafik sõltub grupi liikmete ajalistest võimalustest.

Basseinitundides õpitaksegi, kuidas käib sukeldumine. Instruktor seletab ja näitab ette ning sukeldumiskursandid teevad järele erinevaid oskusi ja nippe, mida sukeldumisel vaja võib minna.

Suurema osa teooriast saab õppida kursusematerjalide abil iseseisvalt just sellisel ajal nagu kellelegi sobib. Enda teadmiste kontrollimiseks vastatakse pärast igat moodulit kordamisküsimustele. Need vaadatakse hiljem koos instruktoriga üle ning ebaselged või segased kohad saavad selgeks ja ebasegasteks. Õpitud materjali kinnistamiseks vaadatakse ka õppevideot. Iga mooduli lõpetuseks tehakse väike tunnikontroll ning pärast kogu teooriaosa läbimist tehakse lõpetuseks üks kokkuvõtlik eksamitest. Kuna raketiteadust see kursus ei sisalda, siis midagi rasket ja keerulist ei maksa karta.

Avaveemoodulites viiakse õpitud oskused ja teadmised kokku tegeliku sukeldumiskeskkonnaga. Midagi väga uut nüüd enam õppida ei tule. Instruktor vaatab vaid veel korra üle, kas kõik basseinitunnis õpitud oskused on käpas ja annab nõu, kuidas just avavees mõnda asja lihtsam ja parem teha oleks.

K: Kas ujumisoskus on nõutav?
V: Piisab, kui suudad mõnda aega ilma abivahenditea veepinnal püsida ja läbida 200 meetrit.

K: Olen prillikandja...
V: Sellest pole midagi, maski all saab kasutada kontaktläätsi ja on olemas ka optilise klaasiga sukeldumismaskid.

K: Mul on mingi krooniline terviseprobleem..
V: Siis peaksid ühe dokumendiga korra perearsti vastuvõtul käima ning sinna tema otsuse küsima.

Kursuse hind: 380 EUR