Üritused » AWARE 2009


19. septembril toimub rahvusvaheline heategevuslik heakorrapäev, mille käigus koristavad sukeldujad ja mittesukeldujad veekogude põhja ja ümbrust. Kogu elu on ju seotud veega, me kõik kasutame seda iga päev ja sellel ühel päeval aastas on võimalik natukene midagi loodusele vastu/tagasi anda.

Sel aastal koristame Kohila vallas Alesti karjääri põhja ja kallast sinna kogunenud prahist. Karjäär on kuni 3 meetrit sügav, vesi on üldiselt hea nähtavusega. Põhjas kasvab palju erinevaid  taimi ja seal elab ohtrasti kalu ning karpe.

Koguneme kell 11 Alesti karjääri äärde ja üritus kestab orienteeruvalt kella 15-ni. Juhised Raplast kohale sõitmiseks leiab siit.

Vetteminejaile on sukeldumisvarustus ja õhk meie poolt - andke teada kes on huvitatud. Samuti on palju tegemist kalda ääres veest prahi vastu võtmisel ja kalda ääre koristamisel.

Prügikotid, töökindad, soojad joogid ning saiakesed on meie poolt. Osalejatele on ka väikesed meened.

Projekt AWARE Foundation on keskkonnateadlikkust tõstev mittetulunduslik organisatsioon, mille asutas aastal 1989 sukeldumisorganisatsioon PADI. AWARE ehk Aquatic World Awareness, Responsibility and Education on ülemaailmne organisatsioon ja selle põhiliseks eesmärgiks on inimeste keskkonnateadlikkuse suurendamine koolituste ja eri projektide kaudu. DiverInside meeskond korraldab AWARE koristuspäeva Raplamaal teist aastat. 2008 aastal puhastasime koos kohalike inimeste ja teiste huvilistega Öökulli paisjärve Valtu külas.